Варіанти покриття

Головна » Статті » Який отвір залишати під міжкімнатні двері

Який отвір залишати під міжкімнатні двері

01.07.2019 | 14:03

У цій статті ми хочемо поділитися з вами практичними рекомендаціями про те, як заміряти отвір для дверей без помилок і без допомоги спеціального майстра.

Перш, ніж переходити безпосередньо до установки дверей, необхідно дізнатися правильні розміри міжкімнатних отворів, через які, власне, і буде здійснюватися замовлення самої конструкції. Для спрощення завдання існують рекомендаційні стандарти ГОСТ, які дозволяють уникнути помилок і плутанини. Однак сьогодні багато забудовників йдуть від звичних нормативів і можуть проектувати будинки з нестандартними параметрами або невеликою похибкою, яка може зіграти з вами злий жарт.

Про це, а також про особливості розмірної сітки ми і поговоримо з вами нижче.

Характеристики стандартних отворів

Середньостатистичний розмір дверного отвору підбирається забудовником і проектувальником, орієнтуючись на зручність, ефективність і майбутню інтенсивність їх використання. Самі по собі прийняті характеристики вважаються необов'язковими до виконання і можуть розглядатися як рекомендація. Якщо забудовник дотримується характеристик стандартних прорізів, це відкриває досить широкий ряд переваг перед покупцем:

  • Великий асортимент. Більшість сучасних фабрик по виробництву міжкімнатних дверей випускають вироби відповідно до загальноприйнятих стандартів. Це дозволяє підбирати модель для будь-яких цілей і в будь-яку кімнату будинку, не турбуючись за її відповідність вашому прорізу;
  • Фінансова економія. Якщо вам доведеться вибирати вироби з нестандартними розмірами, дверні полотна і безпосередньо всі, що відноситься до дверних конструкцій можуть обійтися в два рази дорожче. Виготовлення міжкімнатних дверей на замовлення завжди передбачає додаткові витрати;
  • Зручність і простота установки. Коли розміри міжкімнатних дверних полотен з коробкою відповідають стандартам, набагато легше і простіше в майбутньому здійснюються і самі роботи по установці.

Але і наявність індивідуальних параметрів теж має свої переваги. Як мінімум, ви зможете створити унікальний і неповторний інтер'єр відповідно до свого бачення інтер'єрного дизайну.

В цій статті ми пропонуємо орієнтуватися на розміри дверей загальноприйнятих параметрів. Самі по собі розміри дверних полотен включають в себе 2 характеристики у вигляді розміру дверного отвору і безпосередньо самого полотна. Важливо враховувати, що у виробників вітчизняного та зарубіжного ринку прийняті розміри можуть дещо відрізнятися між собою. Тому обов'язково уточнюйте цей момент. Зазвичай відмінності незначні, але вони можуть багато в чому ускладнити питання установки. Для українського ринку характерні такі стандарти:

  • висота полотен - 2-2,3 метра;
  • ширина дверних полотен - 0,8 або 0,9 м;
  • короб по товщині - 7,5 см.

Виходячи із заданих характеристик, ми отримуємо, що середня довжина і ширина майбутнього отвору може варіюватися від 5 до 10 см понад даних, що наведені, тому що при установці варто враховувати ще шви, які виникнуть під час проведення монтажу, а також деревні і металеві елементи. За умови, що отвір дверей складе від 1,1 метра і більше, рекомендуємо вибирати подвійні двері з глухою і рухомою частинами.

Розміри дверних полотен в залежності від призначення кімнати

Ширина міжкімнатного дверного полотна, а також його характеристики довжини можуть варіюватися. Тут важливо враховувати кімнату, для якої ви будете купувати двері. Наприклад, в ванну і туалет кімнати в квартирах з невеликою площею зазвичай встановлюють моделі, ширина яких становить 55 см, для кухонних дверей розмір збільшується до 0,7 м, а для інших кімнат - до 0,9 м.

Особливе значення має і товщина, яка відповідає за шумо- і теплоізоляційні характеристики. Стандартні розміри прорізів в даному випадку будуть складати від 3,5 до 4 см. Якщо це навісна модель - від 2-4 см, для моделей з натурального дерева - від 4,5 до 5,5 см.

Способи самостійного розрахунку розміру дверного отвору

Перш, ніж приступати до вибору і оформлення замовлення дверей, потрібно прорахувати параметри дверей для віталень та інших приміщень. Для цього завжди враховують характеристики товщини, ширини і висоти.

Якщо ви маєте вже готовий для установки дверей отвір, тут завдання буде значно простіше. У цьому випадку досить зняти заміри ширини отвору в трьох його основних точках - зверху, знизу і посередині. Далі від найменшої отриманої суми необхідно відняти по 10 мм з кожного боку для місця під монтажний шов, 5 мм віднімаємо з жолобної ширини і залишаємо зазор по 5 мм між косяком і полотном.

Що стосується висоти дверного отвору, то вона повинна залишитися незмінною. Щоб правильно розрахувати необхідну товщину коробу, заміряйте товщину стіни в 3-х її основних точках. Після цього вибирається найбільшу з отриманих цифр.

З огляду на той факт, що нинішні фабрики-виробники зазвичай виробляють дверні конструкції згідно усередненими розмірам дверних полотен, краще орієнтуватися на ці дані при зведенні власного будинку або дачі, а також нових стін у квартирі. При виборі дверей не забувайте, що враховувати треба не тільки саму дверну конструкцію, але і розміри стулок.

Розраховуємо розміри дверних полотен

Якщо вам необхідно самостійно розрахувати розміри міжкімнатних дверних полотен з коробкою, крім основних трьох показників, необхідно буде врахувати ще і загальну вагу виробу.

Спочатку зверніть увагу безпосередньо на сам дверний проріз. У майбутньому він повинен бути повністю заповнений, тому його параметри вибираються більше самої конструкції.

Важливе значення для отвору має дверний короб. Його параметри повинні максимально відповідати технічним характеристикам дверного полотна. В цей же час варто пам'ятати і про дотримання технологічних розривів по заданому периметру. Вибирати товщину рами рекомендуємо згідно товщини стіни кімнати, де буде встановлено ​​двері.

Наприклад, ви хочете самостійно розрахувати розміри стандартного прорізу для майбутніх дверей. Для його створення вам необхідно буде врахувати такі характеристики:

  • Дверне полотно. Мірки знімають з ширини, товщини і висоти;
  • Короб. Вимірюється тільки ширина і товщина;
  • Лиштви. Необхідно заміряти їх ширину.

Тепер наведемо приклад, як здійснити обчислення. За основу візьмемо середньостатистичні, встановлені ГОСТом розміри полотен, у яких висота (В) буде дорівати 2 м, ширина (Ш) - 0,7 м, короб по товщині (Кт) - 3 см, зазор під монтаж (Зм) - 1 см , а висоту порога (Вп) і дверної блок (Дб) визначимо по 2 см.

Щоб розрахувати необхідні нам параметри, переведемо всі цифри в см і отримаємо наступну формулу:

Ш + 2*Кт + Зм + 2*Дб = 70 + 2*3 +1 + 2*2 = 81 см

Отже, ми з вами вирахували, що необхідний нам розмір дверного отвору повинен бути 208х81 мм.

Ставтеся до вибору відповідально і ретельно здійснюєте розрахунки. Якщо ви сумніваєтеся в правильності проведених розрахунків, зверніться за допомогою фахівця - це позбавить вас від зайвих витрат і помилок.