22 січня 2021 року фабрика дверей "Папа Карло" святкує свій 25-річний ювілей.
20.01.2021 | 22:36
Модель Optima - 04 в новому СНІЖНО-БІЛОМУ кольорі
23.12.2020 | 11:31
Головна » Статті » Догляд за дверима з шпону
08.05.2019 | 15:48
Поради по догляду за шпонованим дверима
Перше, на що хотілося б звернути увагу - це те, що під поняттям "двері з шпону" ми маємо на увазі не виріб, повністю виготовлене з цього матеріалу. Фабрика Папа Карло використовує шпон в якості фінішної обробки дверей, як один з найбільш вигідних і затребуваних видів покриття. З огляду на незнання покупців і невірно сформовану, на ринку виробництва дверей, думку, двері зі шпону плутають зі шпонованим дверима. Або, що ще гірше, покупці шукають інформацію про те, як доглядати за дверима з екошпону, коли в їхній квартирі встановлено шпонвану модель. Всьому цьому є одне просте пояснення - незнання відмінностей між цими поняттями. Тому перш, ніж перейти до того, як повинен здійснюватися правильний догляд за дверима зі шпону і шпонованим моделями, розглянемо основні відмінності між покриттями і видами цих моделей.
По-перше, двері з шпону за своїми технічними виробничим характеристикам передбачають, що вся конструкція буде виготовлятися тільки з цього матеріалу. Фабрика Папа Карло використовує шпон в якості основного покриття дверного короба, який виконується з інших матеріалів. Тому пропонуємо домовитися, що, розглядаючи питання, як доглядати за дверима з шпону, ми будемо мати на увазі шпон в якості покриття і не більше того.
Відмінностей в конструктивній складовій дверних покриттів шпону і екошпону немає. Основна різниця полягає безпосередньо в самих матеріалах:
Зверніть увагу, що візуально ви можете не відрізнити шпон від екошпону. Це можна зробити, виходячи з вартості двері або уточнивши у менеджера.
Ми вже розібралися, що основна відмінність дверей з екошпонуі шпонованих моделей полягає в натуральності матеріалу. Власне, від цього буде залежати і особливість догляду за тією чи іншою моделлю. Наприклад, на питання, чи можна фарбувати двері з екошпон, більшість виробників дадуть вам категоричне ні. Цей матеріал являє собою поліпропіленову плівку, яка погано піддається повторному фарбуванню і вимагає професійного підходу у вирішенні цього питання.
У той же час фабрики-виробники обов'язково акцентують увагу, що догляд за шпонованим міжкімнатними дверима повинен здійснюватися регулярно і правильно. Головна умова - регулярно протирати поверхню виробу поліролью або вологою ганчіркою. Ніяких інших засобів для покриття використовувати не можна.
Бувають ситуації, коли на двері з'являються складні плями і навіть подряпини. Пропонуємо вам 8 практичних порад по догляду, які допоможуть продовжити термін експлуатації шпонованих дверей і надовго зберегти їх бездоганний зовнішній вигляд:
Якщо ви задумалися, чим почистити шпоновані двері, то зупиніть вибір на мікрофібрі або вологій ганчірці. Використання абразивних і спиртовмісних речовин, порошків та іншої хімії строго заборонено. Намагайтеся уникати тривалих контактів з водою. Досить протерти поверхню вологою ганчіркою і відразу видалити залишки води сухою мікрофіброю.
Для цього не обов'язково використовувати дорогу спеціалізовану хімію. Скористайтеся підручними засобами. Досить взяти господарське мило, спиртову суміш та воду пропорційно 1:10. Сліди жирних плям можна видалити за допомогою сирої картоплі.
Уникнути механічних пошкоджень вам навряд чи вдасться навіть при самому дбайливому ставленні до дверей. Так як доглядати за дверима з шпону набагато простіше, ніж реставрувати вже наявні ушкодження, експерти рекомендують регулярно використовувати спеціальний вид полироля з вмістом воску. Це може бути спрей, крем, аерозоль.
Такі моделі можна знайти в наших колекціях Plato, Modern і багатьох інших. Незважаючи на те, що на світлих конструкціях пил менш помітна, за ними також потрібен догляд. Якщо ви не знаєте, чим відмити шпон світлого відтінку, приготуйте домашній розчин з гранульованого воску і масла сої.
Сліди пилу і відбитки пальців найкраще помітні на темній поверхні. Не нехтуйте регулярним протиранням поверхні. Для цього використовуйте спеціальний поліроль, в складі якого повинен бути присутнім ланолін, соєве масло, скипидар і гранули бджолиного воску. Цей розчин можна зробити самостійно, змішавши в необхідних пропорціях всі інгредієнти.
Правильний догляд за шпонованими дверима здатний продовжити термін їх експлуатації. Для цього достатньо відразу усувати сліди жиру і інших забруднень з поверхні, уникати тривалих контактів з вологою, використовувати тільки м'які миючі засоби. Стежити за тим, щоб дверима не гримали, а допустимий кут відкривання полотна завжди дотримувався.
Тільки шпоновані двері піддаються відновленню та реставрації. Незначні подряпини ви можете видалити самостійно за допомогою воскового олівця. Виправлення більш серйозних ушкоджень краще довірити фахівцеві.
Від працездатності фурнітури буде залежати якість і комфорт роботи дверей. Тому раз на пів року очищайте петлі від сміття і пилу, змащуйте їх спеціальним вазеліном і регулюйте висоту при необхідності. Дверні ручки краще протирати вологою ганчіркою, декоративні вставки - в залежності від їх виду і матеріалу.
Дбайливий догляд за шпонованим дверима сьогодні - це найкраща інвестиція в їх довгі і бездоганні роки служби завтра.