Варіанти покриття

Головна » Статті » Види дверних ручок

Види дверних ручок

29.11.2018 | 16:40

Якими бувають дверні ручки? Які краще обрати?

Дверні ручки зазвичай відносять до одних з найбільш затребуваних і важливих елементів дверної фурнітури. З огляду на розмаїття моделей на сучасному ринку, їх покупка перестала бути буденною річчю. Все більше вона переходить в розряд дизайнерської роботи, коли питання про те, де купити дверні ручки для міжкімнатних дверей і як підібрати підходящий під загальний стиль дизайн фурнітури стає справжньою проблемою.

Причина складності вибору - розширення функціонального призначення: крім виконання основної, відкривної функції, дверна ручка тепер відповідає і за інші аспекти:

 • декорування дверей;
 • прикрашальний елемент;
 • створення особливого стилю;
 • розстановка акцентів на полотні і навіть в загальному інтер'єрі.

Погодьтеся, не завжди просто зрозуміти, як підібрати колір ручки для міжкімнатних дверей, її зовнішнє виконання і дизайн, щоб виріб одночасно виконував своє основне призначення і при цьому мав стильний вигляд і був практичним у використанні. Нижче ми розповімо вам основні особливості вибору дверних ручок з урахуванням всіх описаних факторів.

Як вибрати дверну фурнітуру

Почніть підбір фурнітури з чіткого розуміння своїх бажань і переваг. Це дозволить вам цілеспрямовано розглядати певні стилі і види дверних ручок. По-друге, ознайомтеся з основними різновидами моделей за їх функціональними можливостями.

Коли ви будете розуміти, які види можуть запропонувати вам ручки на міжкімнатні двері, фото з каталогів магазинів дозволять визначитися з їх формою, зовнішнім виконанням і дизайном. Дуже важливо під час підбору фурнітури враховувати такі фактори:

 • колір дверного полотна;
 • загальний стиль виконання приміщення, де буде встановлена ​​двері;
 • матеріал виготовлення;
 • конструкцію виробу;
 • особливості установки моделі;
 • тонкощі експлуатації.

Перш, ніж купити ручки на міжкімнатні двері, краще порадьтеся з представниками магазину або менеджерами фабрики з виробництва дверей. В останньому випадку вам порекомендують моделі, що максимально відповідають виду і типу дверей. Це звузить коло ваших пошуків, полегшить вибір і знизить ризик покупки невідповідного вироби.

Види дверних ручок

Вибрати правильну фурнітуру для дверей вам допоможуть знання в різновидах існуючих дверних ручок. Тому під час покупки звертайте увагу не тільки на їх форму, а й тип:

 • Стаціонарні. Такі моделі відрізняються між собою за формою виконання. Це може бути коло, а також вироби, що нагадують літери "П" і "Г". Кріплення ручки на полотно дверей відбувається за рахунок одного або декількох шурупів. В основному стаціонарні моделі не мають прямого відношення до замкових систем. В даному випадку у вас не виникне труднощів з тим, як встановити ручку для дверей міжкімнатних - ця процедура максимально проста і доступна для кожного. Основна сфера застосування моделей - дачі, підсобні приміщення, комори.
 • Нажімні. Вважаються досить популярними моделями. Представлені у вигляді ручки-важеля з фалевим язичком, який приводиться в дію натисканням вниз на ручці. Кріплення моделей відбувається шляхом їх врізки в полотно. Їх можна поєднувати з запірними пристроями, облаштовувати додатковими засувками, замками.
 • Ноби і поворотні моделі. Цей вид представляє тільки дверні ручки для міжкімнатних дверей. Де купити таку фурнітуру - питання просте. Це можна зробити в будь-якому будівельному і магазині,що спеціалізується на продажу дверей, супермаркеті, салоні. Модельний ряд цього виду дуже різноманітний, так як один виріб може комбінувати відразу кілька матеріалів. Спосіб відкриття поворотної ручки такий же, як і у натискному типі, тільки тут вам знадобиться провертати її проти годинникової стрілки, щоб привести фалевий язичок в дію. Якщо ви шукайте дверні ручки з замком для міжкімнатних дверей, вам підійде модель Ноб. Зверніть увагу, що для такого виду вам знадобиться більше вільного місця на дверному полотні.

Досить часто круглі поворотні ручки вибирають ті, хто піклується про безпеку, так як травмуватися про таку модель практично неможливо. До того ж наявність замка безпосередньо в центрі самої рукоятки робить її безпечною для дітей.

Як вибрати ручки для міжкімнатних дверей

Перед початком вибору обов'язково позначте для себе кращих виробників дверних ручок і прийнятну цінову категорію. Не забудьте також про місце покупки - краще купувати фурнітуру тільки в перевірених магазинах, на фабриках з виробництва дверей, у офіційних представників компаній виробників. Це знижує ризик покупки неякісного товару і дозволяє вам залишатися впевненими в надійності витрачених фінансів.

Завдяки величезній різноманітності зовнішнього і колірного виконання моделей, питання про те, як вибрати ручку для міжкімнатних дверей практично зникає. Тут багато хто орієнтується на власні смакові переваги, якість матеріалів, виробника фурнітури і обов'язково враховують те, які ручки для міжкімнатних дверей краще виглядатимуть саме з вашим інтер'єром.

Як вибрати колір ручки для дверей

Визначившись з видом і матеріалом фурнітури, ми рекомендуємо звернути увагу на її кольорове виконання. На щастя, існує простий алгоритм, як вибрати колір ручки для дверей. Досить, щоб він відповідав трьом основним критеріям:

 • кольором підлог;
 • оформлення стіни;
 • загальному интер'єрному виконанню.

З підлогою і стінами все досить просто - досить підібрати відтінок ручки на кілька тонів вище або нижче, або купувати кардинально протилежні колірні виконання в залежності від переслідуваної мети. А ось з тим, як вибрати дверну фурнітуру в стилі оформлення інтер'єру можуть виникнути складності. Наприклад, для стилів hi-tech і арт-деко переважно купувати міжкімнатні ручки із засувкою в матовому виконанні темних, які відмінно гармонують з темними або сріблястими дверними полотнами.

Колір состаренной міді або бронзи на дверних ручках варто використовувати в стилі кантрі, модерн. Зазвичай такі ручки на міжкімнатних дверях на фото виглядають дуже презентабельно і стильно. Колір золота і міді поєднуйте з класичними стилями, а ось більш теплі тони, колір кави і матового золота відмінно використовувати тоді, коли основна мета - досягнення максимального затишку.

Де купити дверні ручки для міжкімнатних дверей

Якщо ви розібралися, як вибрати дверну фурнітуру, пора перейти до питання її покупки. Місце придбання дверних ручок грає важливу роль, так як неякісний товар вабить не тільки до марним фінансових витрат, але аж до псування дверного полотна.

Купувати ручки для міжкімнатних дверей із засувкою, замком і будь-якого іншого виду найкраще безпосередньо у виробників фурнітури, в будівельних магазинах, супермаркетах. Зазвичай фабрики, що займаються виробництвом дверей, підбирають до них фурнітуру від перевірених виробників. Завдяки цьому вона по всіх параметрах і показникам буде відповідати полотну.

Ви завжди можете самостійно вибрати круглі ручки для міжкімнатних дверей, нестандартні виконання моделей, підібрати кольорові гами і їх оригінальні форми. Також купити фурнітуру можна в спеціалізованих гіпермаркетах, магазинах і салонах з продажу дверей. Набирають популярності і інтернет-магазини, але тут варто бути акуратніше. Довіряйте або офіційним сторінкам представників фабрик-виробників, або перевіреним часом постачальникам. В іншому випадку існує великий ризик купити неякісні дверні ручки для міжкімнатних дверей. Що вибрати з цього переліку - вирішувати тільки вам.

Дверні ручки з замком для міжкімнатних дверей

Даний вид ручок може бути представлений у вигляді натискного або поворотного типу, включати в себе запірний механізм або бути представленим без нього. Існують також моделі, що поєднують в собі одночасно і замкову щілину, і поворотну засувку.

Сьогодні ви можете вибрати будь-який матеріал для виготовлення такої ручки для міжкімнатних дверей. Як встановити, скільки для цього знадобиться вільного місця на дверному полотні і які інструменти вам для цього знадобляться, ви можете самостійно подивитися в Інтернеті або уточнити у менеджерів. Краще, якщо це питання ви все ж довірите професіоналам - так можна уникнути ризику пошкодження дверного полотна. Якщо ж крім ручок, вас цікавлять ще й петлі для дверей, як вибрати і встановити їх уточнюйте у представників магазинів. Їх досвід роботи і практичні навички дозволять зробити вибір швидше і якісніше.