Догляд за дверима з шпону
Поради по догляду за шпонованим дверима
08.05.2019
Перше, на що хотілося б звернути увагу - це те, що під поняттям "двері з шпону" ми маємо на увазі не виріб, повністю виготовлене з цього матеріалу. Фабрика Папа Карло використовує шпон в якості фінішної обробки дверей, як один з найбільш вигідних і затребуваних видів покриття. З огляду на незнання покупців і невірно сформовану, на ринку виробництва дверей, думку, двері зі шпону плутають зі шпонованим дверима. Або, що ще гірше, покупці шукають інформацію про те, як доглядати за дверима з екошпону, коли в їхній квартирі встановлено шпонвану модель. Всьому цьому є одне просте пояснення - незнання відмінностей між цими поняттями. Тому перш, ніж перейти до того, як повинен здійснюватися правильний догляд за дверима зі шпону і шпонованим моделями, розглянемо основні відмінності між покриттями і видами цих моделей.
Шпоновані двері проти екошпону
По-перше, двері з шпону за своїми технічними виробничим характеристикам передбачають, що вся конструкція буде виготовлятися тільки з цього матеріалу. Фабрика Папа Карло використовує шпон в якості основного покриття дверного короба, який виконується з інших матеріалів. Тому пропонуємо домовитися, що, розглядаючи питання, як доглядати за дверима з шпону, ми будемо мати на увазі шпон в якості покриття і не більше того.
Відмінностей в конструктивній складовій дверних покриттів шпону і екошпону немає. Основна різниця полягає безпосередньо в самих матеріалах:
- Шпон. Виготовляється з зрощеного масиву натуральної деревини різних порід. Використовується як облицювальний матеріал при виробництві дверей. В якості фінального покриття зазвичай використовується високоякісний водовідштовхувальний лак. Завдяки цьому покриття отримує захист від вологи, механічних та інших пошкоджень.
- Екошпон. Візуально нагадує перший вид покриття і може імітувати натуральні деревні породи. Його виробництво відбувається на основі екологічно безпечних матеріалів. Цей вид багато в чому поступається в якості і характеристиках надійності використання від свого натурального аналога.
Зверніть увагу, що візуально ви можете не відрізнити шпон від екошпону. Це можна зробити, виходячи з вартості двері або уточнивши у менеджера.
Поради по догляду за шпонованими дверима
Ми вже розібралися, що основна відмінність дверей з екошпонуі шпонованих моделей полягає в натуральності матеріалу. Власне, від цього буде залежати і особливість догляду за тією чи іншою моделлю. Наприклад, на питання, чи можна фарбувати двері з екошпон, більшість виробників дадуть вам категоричне ні. Цей матеріал являє собою поліпропіленову плівку, яка погано піддається повторному фарбуванню і вимагає професійного підходу у вирішенні цього питання.
У той же час фабрики-виробники обов'язково акцентують увагу, що догляд за шпонованим міжкімнатними дверима повинен здійснюватися регулярно і правильно. Головна умова - регулярно протирати поверхню виробу поліролью або вологою ганчіркою. Ніяких інших засобів для покриття використовувати не можна.
Бувають ситуації, коли на двері з'являються складні плями і навіть подряпини. Пропонуємо вам 8 практичних порад по догляду, які допоможуть продовжити термін експлуатації шпонованих дверей і надовго зберегти їх бездоганний зовнішній вигляд:
- Порада 1. Уважно вибирайте засіб для чищення.
Якщо ви задумалися, чим почистити шпоновані двері, то зупиніть вибір на мікрофібрі або вологій ганчірці. Використання абразивних і спиртовмісних речовин, порошків та іншої хімії строго заборонено. Намагайтеся уникати тривалих контактів з водою. Досить протерти поверхню вологою ганчіркою і відразу видалити залишки води сухою мікрофіброю.
- Порада 2. Правильно очищайте від плям, що в'їдаються.
Для цього не обов'язково використовувати дорогу спеціалізовану хімію. Скористайтеся підручними засобами. Досить взяти господарське мило, спиртову суміш та воду пропорційно 1:10. Сліди жирних плям можна видалити за допомогою сирої картоплі.
- Порада 3. Запобігайте утворенню подряпин.
Уникнути механічних пошкоджень вам навряд чи вдасться навіть при самому дбайливому ставленні до дверей. Так як доглядати за дверима з шпону набагато простіше, ніж реставрувати вже наявні ушкодження, експерти рекомендують регулярно використовувати спеціальний вид полироля з вмістом воску. Це може бути спрей, крем, аерозоль.
- Порада 4. Для дверей зі світлого шпону.
Такі моделі можна знайти в наших колекціях Plato, Modern і багатьох інших. Незважаючи на те, що на світлих конструкціях пил менш помітна, за ними також потрібен догляд. Якщо ви не знаєте, чим відмити шпон світлого відтінку, приготуйте домашній розчин з гранульованого воску і масла сої.
- Порада 5. Для дверей з темного шпону.
Сліди пилу і відбитки пальців найкраще помітні на темній поверхні. Не нехтуйте регулярним протиранням поверхні. Для цього використовуйте спеціальний поліроль, в складі якого повинен бути присутнім ланолін, соєве масло, скипидар і гранули бджолиного воску. Цей розчин можна зробити самостійно, змішавши в необхідних пропорціях всі інгредієнти.
- Порада 6. Подовжуйте термін експлуатації.
Правильний догляд за шпонованими дверима здатний продовжити термін їх експлуатації. Для цього достатньо відразу усувати сліди жиру і інших забруднень з поверхні, уникати тривалих контактів з вологою, використовувати тільки м'які миючі засоби. Стежити за тим, щоб дверима не гримали, а допустимий кут відкривання полотна завжди дотримувався.
- Порада 7. Реставруйте правильно.
Тільки шпоновані двері піддаються відновленню та реставрації. Незначні подряпини ви можете видалити самостійно за допомогою воскового олівця. Виправлення більш серйозних ушкоджень краще довірити фахівцеві.
- Порада 8. Не забувайте про дверну фурнітуру.
Від працездатності фурнітури буде залежати якість і комфорт роботи дверей. Тому раз на пів року очищайте петлі від сміття і пилу, змащуйте їх спеціальним вазеліном і регулюйте висоту при необхідності. Дверні ручки краще протирати вологою ганчіркою, декоративні вставки - в залежності від їх виду і матеріалу.
Дбайливий догляд за шпонованим дверима сьогодні - це найкраща інвестиція в їх довгі і бездоганні роки служби завтра.
Який отвір залишати під міжкімнатні двері
У цій статті ми хочемо поділитися з вами практичними рекомендаціями про те, як заміряти отвір для дверей без помилок і без допомоги спеціального майстра.
01.07.2019Міжкімнатні двері кольору Венге. Варіанти поєднання в інтер'єрі
Про те, з чим поєднується колір венге в різних інтер'єрних рішеннях, як підібрати ламінат до дверей венге, а також про сполучуваність матеріалів і колірних палітр ми і поговоримо з вами у статті.
01.07.2019Білі двері в інтер'єрі
Інтер'єр з білими дверима. Як і з чим поєднується?
07.05.2019